Prinášame Vám rozhovor s hlavným trénerom A-mužstva TJ ROVINKA

Cez prípravu budeme jasne pracovať na kondičnej pripravenosti hráčov, potrebujeme sa postupne zlepšiť a popracovať na rýchlejšom prechode do útoku, aby sme dokázali na jar strieľať ešte viac gólov.

Alias Emery Lembakoali

Ako pán tréner hodnotíte jesennú polku sezóny z pohľadu hlavného trénera A- mužstva 2023/2024?

Celkom dobre. Vieme, že od predošlej sezóny nastalo veľa zmien a pohybov v kádri. Prišlo nám veľa mladých hráčov, kt. skončili v dorasteneckých kategóriách. Hráči sú učenlivý, no ešte im chýbajú skúsenosti z mužského futbalu. V zápasoch ukázali, že majú potenciál, no musíme systematicky pracovať, pretože majú ešte na viac.

V predošlej sezóne ste pôsobili pri mužstve ako asistent trénera Karola Brezíka, pociťujete rozdiel a zodpovednosť, keď vediete mužstvo v pozícii už ako hlavný tréner?

Áno, i keď minulú sezónu som bol asistentom trénera, ale zodpovednosť pociťujem rovnako, lebo aj vtedy som sa plne zúčastnil a podieľal na príprave hráčov. Tým pádom som to bral aj vtedy tak, že som aj ja zodpovedný, aby výkonnosť hráčov a aj výsledky boli čo najlepšie.

Aký zápas sa Vám zapísal najviac do vašej pamäti? Myslíme výkon s herným prejavom, ktorý sa najviac približoval vašim predstavám a požiadavkám, ktoré máte na chlapcov?

⁠Bol to derby zápas doma proti Dunajskej Lužnej. Boli sme zodpovední v obrane, ovládali sme stred ihriska a vytvorili mnoho šancí. Vďaka prístupu hráčov a aktivite smerom dopredu sme zaslúžene vyhrali.

Kedy začína príprava do druhej polky sezóny a aký je plán prípravných zápasov na najbližšie obdobie pri A-mužstve?

⁠Príprava začína tento týždeň od 16.1.2024 Budeme mat tri tréningy v týždni, dva na umelé tráve na Rapide a jeden doma v Rovinke. Prípravných zápasov bude celkovo šesť.

Prvý najbližší zápas bude proti Jakubovu v sobotu 27.1 v D. Lužnej.
Všetky prípravné zápasy odohráme v D. Lužnej na umelej tráve.

27.1.2024 TJ ROVINKA- Jakubov 10:00
3.2.2024 TJ ROVINKA- Mošon (hu) 13:00
10.2.2024 TJ ROVINKA- Kalinkovo 13:00
17.2.2024 TJ ROVINKA- DNV 15:00
24.2.2024 V RIEŠENÍ 13:00
2.3.2024 TJ ROVINKA- Nafta Gbely 13:00
10.3.2024 Kralova pri Senci – TJ ROVINKA (pohár BFZ a zároveň generálka) v Kráľovej o 15:00

Nastali aj dáke odchody – príchody hráčov v kabíne? Ktorý hráčsky post si myslíte,že by ste mali posilniť do jarnej časti sezóny?

⁠Zatiaľ viem o jednom odchode Patrika Rumanského do Rakúska a žiadne príchody, ale chceli by sme sa posilniť na oba kraje útoku. Ešte je na to dosť času, aj keby nikto neprišiel, vieme aj takto hrať, minimálne ako na jeseň, lebo máme dobrý hráčov.

Čo bude Vašim hlavným cielom v príprave, a aké požiadavky budete mať na hráčov?

Hlavný trénerAlias Emery LEMBAKOALI, +421 902 479 713
Asistent tréneraRoland Budanec