O klube

Prvá výhra v majstrovstvách
1900
Založenie klubu

Futbal má v obci dlhoročnú tradíciu. Zakladateľom prvého futbalového klubu bol Árpád Kubík a klub získal v roku 1934 majstrovstvo s 18 bodmi. Neskôr v roku 1946 bolo za hrádzou upravené ihrisko a bol založený nový futbalový klub. Jeho prvým predsedom bol Florián Koleno. V roku 1952 bolo upravené ihrisko za horným cintorínom, ( nachádza sa tam dodnes) a mužstvo hrávalo krajskú súťaž. Po období rozbehu nastúpili hráči – bratia Gajdošovci Štefan prezývaný Pelé a Jaroslav, Jozef a Vendelín Kanisovci, Dušan Bartoš, Milan Kováč, František Meliš…

Po premenovaní obce v roku 1960 sa premenoval aj klub na Družstevník Rovinka. Futbalisti boli aktívni a tak v roku 1966 postúpilo mužstvo do 2. triedy. V roku 1967 sa začalo na ihrisku s výstavbou kabín. Predsedom TJ bol Alexander Pytel a mužstvo bojovalo o postup z druhej do prvej triedy. V roku 1970 mala telovýchovná jednota pod vedením Štefana Mittúcha 120 členov a mužstvo sa umiestnilo na 5. mieste v I.B. triede. O rok neskôr bojovali o záchranu v I.B. triede avšak príkladnou hrou, disciplínou a aktivitou hráča (36-ročného) Jozefa Kanisa vyhrali. V osemdesiatych rokoch hrali tri mužstvá, A-mužstvo, dorast a žiaci. V roku 1988 telovýchovnú jednotu viedol 9 členný výbor s predsedom Františkom Haviarom. TJ vlastnila 2 autobusy, ktorými si zarábala na činnosť a bola hospodársky nezávislá. Futbal sa hral v okresnej súťaži so štyrmi mužstvami – seniori, dorast, mladší a starší žiaci. V tomto roku bol založený aj turistický a stolnotenisový oddiel.