Partnerstvo s Coerverom

Nová spolupráca nášho klubu TJ Rovinka s organizáciou Coerver® Coaching

Partnerstvo s Coerverom®

Predstavujeme Vám novú spoluprácu nášho klubu TJ Rovinka s organizáciou Coerver® Coaching, ktorá nám umožňuje odborne vzdelávať našich trénerov, lepšie rozvíjať našich hráčov a omnoho viac.

Coerver® Coaching je svetovo najväčšou organizáciou zaoberajúcou sa rozvojom mládežníckeho futbalu, ktorá vychováva mladých hráčov už od roku 1984. V súčasnosti Coerver® Coaching pôsobí vo viac ako 43 krajinách a svoje uplatnenie našiel už aj na Slovensku. Coerver® Coaching je metóda učenia futbalových zručností vhodná pre hráčov rôznych schopností od 5 do 16 rokov, ktorá sa sústredí na vývoj individuálnych zručností a hry s malým počtom hráčov. Coerver® Coaching je schválený najlepšími federáciami, asociáciami a futbalovými expertmi.

Wiel Coerver (spoluzakladateľ Coerverovej metódy) tvrdil, že jeho poslaním je vychovávať hráčov predvádzajúcich na ihrisku svoju „osobitosť a jedinečnosť“. Pod pojmom „jedinečný hráč“ a „hráčska osobnosť“ mal na mysli hráča, ktorý vie prevziať kontrolu nad dianím na ihrisku, a to technicky, takticky, ale aj mentálne. Aby hráč mohol na ihrisku dominovať takticky aj mentálne, je potrebné, aby disponoval technickými zručnosťami. Preto sa Coerver® Coaching zameriava na tréning individuálnych technických zručností.

Hlavným cieľom Coerver® Coachingu je vychovať individuálne schopných, sebavedomých a kreatívnych hráčov. Coerver® Coaching sa snaží rozvíjať u hráčov férovosť a rešpekt ku všetkým, učiť hráčov vážiť si víťazstvá, ale nie viac ako charakter a športový výkon a docieliť, aby trénovanie bolo pre hráčov zábavou.

Coerver® programy sa zameriavajú na 5 charakteristických kvalít hráčov, tzv. 5 „S“:

 1. SKILL – zručnosť/technika
 2. SPEED – rýchlosť
 3. SENSE – vnímanie a rozhodovanie
 4. SPIRIT – charakter
 5. STRENGTH – sila

Coerver® Coaching ponúka:

 • AKADÉMIE: Junior Academy, Performance Academy
 • KEMPY:  prímestské prázdninové kempy 
 • ROADSHOW: Coerver Roadshow play like the stars
 • KURZY PRE TRÉNEROV: Coerver INTRO, Špecializovaný kurz 1 v 1, Kurz 2 – Coerver asistent, Kurz 3 – Coerver tréner, Ukážkový tréning Coerver Coaching

Prínosy Coerver® Coachingu:

 • Pre hráčov: zlepšenie individuálnych schopností a zručností na akejkoľvek hernej pozícii, využívanie zručností najlepších hráčov sveta v svoj prospech, zvyšovanie rýchlosti pohybu s loptou aj bez nej.
 • Pre trénerov: nadobudnutie poznatkov o efektívnom trénovaní zručností, vytvorenie zábavných a náročných tréningov na celú sezónu, prístup do databázy k tréningom coerver coaching,  riešenie trénerských problémov.
 • Pre rodičov: získanie profesionálneho, bezpečného a zábavného prostredia pre Vaše dieťa, jasné zlepšenie v schopnostiach a zručnostiach Vášho dieťaťa, získanie najlepšej metódy na vyučovanie futbalu na svete.
Čo si o partnerstve s Coerverom myslí náš šéftréner Dušan Bartánus?
Sme nesmierne radi, že po 4 rokoch organizovania kempov, akadémií, sme dospeli spolu aj s vedením TJ ROVINKA k takejto užšej a prepojenejšej spolupráci pre našu mládež.  Pre naše deti a rodičov je to obrovský posun z hľadiska rozvoja našich trénerov, ale i hráčov v našej mládeži. 
S COERVER COACHING som sa oboznámil na konci môjho štúdia na FTVŠ. V tom čase keď som tam ešte študoval, tam pôsobila akadémia. Po škole som zostal sledovať  akadémie, doslova som sa snažil napísať čo najviac tréningov a uchmatnúť čo najviac informácií. Postupom času som sa o túto metódu začal zaujímať i ja. Čo svedčí aj tom, že som si spravil v priebehu pol roka 2 kurzy po sebe, tretí som nadobudol o rok nato.  Druhý a tretí kurz bol pre mňa obrovským zážitkom, pretože sa konali  na pôde v Trnave. Stretli sme sa tam tréneri z každého kúta, no pre mňa diskusia s trénermi z  Trnavy,  Petržalky, Žiliny, ale i okolitých klubov, bolo vzdelávanie na vysokej úrovni. Od tohto momentu som si aj utriedil, čo je primárne naučiť deti vo veku 6 až 13 rokov. Ako trénerovi sa mi začali lepšie modelovať a chápať tréningy, čo je obrovská pomoc pre  začínajúcich trénerov.
Teší ma, že za 4 roky nám už pár chalanov systematicky absolvovalo 1-4  akadémie. Verím, že čoskoro budeme o nich počuť aj v tímoch na 1. či 2. pripravkárskej/žiackej kategórii na úrovni UTM a AKADÉMIÍ. Vždy bolo aj bude v mojom záujme, aby sme ponúkli v našom regióne čo najlepšie podmienky a odlíšili sa aj od ostatných klubov s práci s mládežou, pretože aj na dedine dokážeme vďaka entuziazmu a zanietenia  nás trénerov posúvať futbal na vyššiu úroveň. 
Som rád, že rodičia dali svojim deťom obrovskú podporu rozvíjať ich talent práve u nás v Rovinke a prejavili nám tak dôveru pri práci v mládeži.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Ponuka kempov na leto 2024
24. februára 2024
Výber detí do klubu TJ Rovinka!
9. februára 2024
Darujte nám 2%
7. februára 2024

GDPR