Mládež v akcii víkend 10-11.9.2022

Hodnotenie trénerov Bartánus, Böhmer kat. U13

SENEC FOOTBALL ACADEMY – TJ Rovinka (4:1) 12:1 g. Petro z 11m

V zápase sme museli od začiatku viac brániť ako útočiť. Vyplýva to z technickej dominancie a dobre taktických vyspelých hráčov zo SFA Senec. Prvých 10 min. v zápase sme dokázali držať pozície, dobre sme súpera vytlačili, no dvoma rýchlymi gólmi, kedy naši hráči nestihli zareagovať na vyrazené lopty od brankára sme inkasovali. V zápase sme mali aj pár náznakov na rýchle protiútoky no nie vždy sme v pred boxom u súpera zakončili akciu, následne súper konštruktívne získal loptu a išiel do prečíslenia v prvom polčase sme ešte odolávali aj na základe síl, no v druhom polčase to bolo potrestané 7 gólmi.
Trošku z pohľadu nás trénerov nám chýbala iskra a ochota sa popasovať a zagresívniť našu hru- prispôsobiť sa úrovni súpera, na hráčoch bolo cítiť, že miestami majú nervozitu, môze to byť spôsobené, že konečne začala škola a môžeme mať mužstvo v tréningu pokope. Súper sa prezentuje na úrovni 1.ligových tímov, v čom sme mu nesmierne radi, že v tejto súťaži naši hráči môžu zažívať rýchly kombinačný futbal smerom do útoku ale i s dobrým návratom do obrany.
Teraz sa aj ukazuje ako podstatné je od obrancov podpora smerom do útoku, vymyslieť smerom hore niečo navyše, no ako som spomínal museli sme viac brániť, aj vzhľadom k tomu, že sme už hrali na celú šírku ihriska, vznikali väčšie medzery a vytratila sa nám kompaktnosť.
Sme na začiatku cesty s tímom sa ešte oboznamujeme, snažíme sa im ukázať cestu, ktorá ide iba cez kvalitný tréningový proces a ochote byť konkurenčné schopný, či už v tréningu, alebo v zápase. Určite si všetci z nás predstavujú a prajú, že budeme vyhrávať, no futbalu musíme niečo dať a on nám to na ihrisku vráti. Bojíme sa trošku odlišných súperov v lige, raz to bude o lepšom zápase a raz o zápase, kedy by sme mali dominovať my. No v takom zápase je ťažko hráčov nútiť hrať rýchlejšie a kolektívne, pretože super keď nám nechá čas tak nám nechá zadarmo aj góly. Musíme sa naučiť hrať a byť konkurencia schopný takéto zápasy, ktoré sú futbalové, emocionálne a smerujúce k rozvoju a pripravenosti hráčov do vyspelejších klubov.

Hodnotenie kategórie U11 tréneri Hodál, Gajdoš

Moste pri Bratislave – TJ Rovinka

Skladba mužstva v tejto kategórii je veľmi zaujímavá. Nachádzajú sa tu veľké talenty, hráči čo na sebe neustále na tréningu pracujú a zlepšujú sa. Síce sa nám nepodarilo vyhrať zatiaľ v zápase, no viac ako výsledok ma ako trénera zaujíma náš herný prejav, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Čo sa týka tréningov, sú robené zábavnou formou, no chalani vedia, že keď sa chcú zlepšiť musia pracovať na 100%. Ak toto splnia, odchádzajú z tréningu spokojní oni aj ja. Verím ,že spoločným úsilím sa nám podarí futbalovo sa zlepšovať, no chalani nesmú zabúdať, čo musí charakterizovať top hráča. Nie je to len o jeho futbalovej kvalite, no aj o správaní sa k spoluhráčom, rodičom, trénerom, učiteľom. Slušnosť je u mňa na prvom mieste a to chalani musia akceptovať.
Celkovo sa teším na prácu s týmto mužstvom a myslím, že si s chalanmi rozumieme. Verím že to bude sezóna plná zábavy, tvrdej práce a zážitkov.

Hodnotenie prvého turnaja BFZ U9 trénera Kira na pôde v Kalinkove

SFC Kalinkovo – TJ Rovinka
TJ Rovinka – OFK Dunajská Lužná
ŠK Tomášov – TJ Rovinka

Prvý zo série 4 turnajov sme zvládli k spokojnosti, keď v prvom zápase sme podľahli domácim Kalinkovčanom, ale obojstranne to bol dobrý a bojovný zápas, polčas sme vyhrávali 5:1, avšak urobili sme viac individuálnych chýb v druhom polčase ako súper.

V druhom zápase sme ukázali väčšiu vôľu po víťazstve ako hráči OFK Dunajská Lužná, mali sme viac loptu pod kontrolou, boli sme lepší v hre 1v1 a hráči ukázali aj, že vedia aj zakombinovať.

V poslednom zápase proti ŠK Tomášov to bol zápas strelecký, ako na hojdačke, avšak podarilo sa hráčom tímovým výkonom a väčšou vôľou zápas zlomiť na svoju stranu a pripísali sme si druhé víťazstvo.
Rodičom ďakujeme za podporu.

Hodnotenie prvého turnaja BFZ U8 trénera Jamricha

ŠTK Šamorín – TJ Rovinka
SFC Kalinkovo – TJ Rovinka 🟢
ŠKo Miloslavov – TJ Rovinka
V prvom zápase so Šamorínom sme vyhrali vyšším rozdielom, chalani hrali kombinačne si verili, súpera sme nepustili do ničoho, a hlavne neprestali hrať až do konca išli naplno
Druhý zápas remíza s Kalinkovom, veľa šancí sme nepremenili, nakoľko súper mal dobrého brankára, ale chalani sa snažili o čo najlepší výkon.
Posledný zápas s Miloslavovom sme vyhrali rozdielom o 3 góly, rozdiel mohol byť aj väčší, čo ma najviac teší, že sme boli lepší v hre 1:1 a zaslúžene sme vyhrali.
Celkovo hodnotím veľmi pozitívne, chalanom po prestávke chutilo a bolo vidno, že sa bavia, vo všetkých zápasoch sme boli lepší v hre 1na1 a taktiež v kombinačnej hre sme predčili súperov a góly padali aj po pekných akciách, vyzdvihol by som dobrý tlak na loptu po strate a aktívne napádanie pri rozohrávke súpera. Sú to deti, preto sa snažíme s trénerom klásť dôraz na individuálny rozvoj hráča, výsledky v tejto kategórii su nie až tak podstatné, pretože deti to musí v prvom rade baviť a v druhom rade keď prídu aj prehry ich to nemôže zlomiť. Súperom ďakujeme a prajeme veľa síl pri práci s mládežou.

Najnovšie články

Ponuka kempov na leto 2024
24. februára 2024
Výber detí do klubu TJ Rovinka!
9. februára 2024
Darujte nám 2%
7. februára 2024

GDPR